Taşeron İşçiler 2018 Yılında Hangi Aylarda İlave Tediye Alacaklar?

Taşeron İşçiler 2018 Yılında Hangi Aylarda İlave Tediye Alacaklar?
125×125

Taşeron işçi iken kadroya geçen işçilerin merak etmiş oldukları konulardan biriside 2018 yılında hangi tarihlerde ve ne kadar ilave tediye alacakları konusunda olmaktadır.Bu yazımızda devlet işçilerinin yılda kaç kez,kaç günlük ilave tediye alacağı ve bu tediyelerin hangi tarihlerde ödeneceği hususlarını açıklamaya çalışacağız.

Devlet kurumlarında çalışmakta olan 4 D kapsamında çalışan işçilere ödenen ilave tediyeler 6772 sayılı kanununa göre yapılmaktadır.İlgili kanunun 1. ve 3. maddelerinde işçilere yapılacak olan ilave tediyelere ilişkin açıklamalar yapılmıştır.İlgili maddelere göre ödenecek olan ilave tediyeler ve ödenme tarihleri aşağıda tabloda gösterilmiştir.
Tablodan da anlaşılacağı üzere kamu işçileri yılda 4 kere 13 er gün olmak üzere ilave tediye almaktadırlar.2018 yılında kadroya geçen işçiler 2 Nisan tarihinde kadroya geçtikleri için 2018 yılında toplamda 39 gün ilave tediye alacaklardır.2019 yılından itibaren ise yılda 4 kere 13 er gün üzerinden toplam 52 gün ilave tediye alacaklardır.

Kanun Maddesiİlave Tediye Gün Sayısıİlave Tediye Ödeme Tarihleri
6772 sayılı Kanun 1. madde

Umumi, mülhak ve hususi bütçeli dairelerle mütedavil sermayeli müesseseler, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlarla belediyeler ve bunlara bağlı teşekküller, 3460 ve 3659 sayılı kanunların şümulüne giren İktisadi Devlet Teşekkülleri ve diğer bilcümle kurum, banka, ortaklık ve müesseselerinde müstahdem olanlardan İş Kanununun şümulüne giren veya girmeyen yerlerde çalışmakta olan ve İş Kanununun muaddel birinci maddesindeki tarife göre işçi vasfında olan kimselere, ücret sistemleri ne olursa olsun, her yıl için birer aylık istihkakları tutarında ilave tediye yapılır.

13+13=26 Günlük Yevmiye Tutarında İlave Tediye Ödemesi Yapılır.

6772 sayılı kanununun 1. maddesine göre yapılacak olan ilave tediye ödenmesi zorunludur.

Ocak ve Haziran Ayında Cumhurbaşkanınca Belirlenecek Olan Tarihlerde Ödenir.
6772 sayılı kanun 3. madde 3 – Birinci ve ikinci maddelerde yazılı olan işçilere mezkür maddeler gereğince yapılan tediyelerden ayrı
olarak her yıl için bir aylık istihkakları tutarını geçmemek üzere Cumhurbaşkanı karariyle aynı nispette bir ilave tediye daha
yapılabilir. (2)
13+13=26 Günlük Yevmiye Tutarında İlave Tediye Ödemesi Yapılır

6772 sayılı kanununun 3. maddesine göre yapılacak olan ilave tediye ödenmesinde zorunluluk yoktur.kanun Maddesinde yapılabilir hükmü yer almaktadır.İlgili ödeme genel olarak yapılmaktadır.

Ağustos veya Eylül ayında 13 günlük kısım  ve Aralık Ayında  13 günlük kısım Cumhurbaşkanınca Belirlenecek Olan Tarihlerde Ödenir.

2018 Ağustos Ayında Ödenecek Olan İlave Tediye Miktarlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Benzer yazılar

6 Yorum

 1. Hanifi

  Sayın büyük lerrimiz peki bu Vakıf Bankasi özel güvenlik lerin hali ne olacak devletin Bankası diyursunuz bi iyileştirme yok 8 senedir çalışıyuz bi gün yüzüne gelmedi bize daha insanların mağdur istanbul gibi bir ilde kiralar 1000 tl zaten aldığımızı kiraya fatura lar bi kadru bi iyileştirme millet geçinemiyoruz. Bizlere yardımcı olursanız seviniriz teşekkür ler.

  Yanıt
 2. Mehmet

  Burda her hangi açıklayıcı bir haber yoktur, kopyala yapıştır yapılmış, bunu zaten biliyoruz. Önemli olan kurumların 2018 yılında 4D işçilerine kaç günlük ödeme yapılacağı. Çünkü bizim kurum 39 günlük tedeye yatacak 13 günlük kısım ödenmeyecek dedi. Bu belirsizlik ile ilgili bir açıklama yapılması lazım.

  Yanıt
  1. abdullah

   büyükşehirler 4d kadrosunda değil bildiğim kadarı ile kendi bünyesinde oluşturdukları özel şirket elemanı olarak geçiyor dolayısı ile tediye hakkı bulunmuyor.

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir