Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Sosyal Yardım Tutarları

Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin Sosyal Yardım Tutarları
125×125

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 23 ve 24 maddeleri gereğince Kamu Kurum ve Kuruluşlarında kadroya geçiş işlemleri tamamlanan taşeron işçiler ile Belediye şirketlerine geçen taşeron işçilere 30.06.2020 tarihine kadar ödenecek olan sosyal yardımlar aşağıda başlıklar halinde gösterilmiştir.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapılan duyurularda işçilerin ücretlerinin 6 şar aylık dönemler itibariyle artışı öngörülmüş ancak sosyal yardımlarda bir artış öngörülmemiştir.Bu nedenle ilgili tutarlarda 2020 yılına kadar  bir artış olmayacaktır.

Taşeron İşçi İken Kadroya Geçen İşçilere Aylık Ücretle Birlikte Ödenecek Olan  Sosyal Yardımlar:
Yardım TürüYardım TutarıÖdeme ZamanıAçıklama
Çocuk Yardımı25,00 TL/AyAylık Maaşlarla Birlikte ÖdenecekEn Fazla 3 Çocuk İçin Ödenir
Yemek Yardımı5,00 TL/Gün Aylık Maaşlarla Birlikte ÖdenecekFiilen Çalışılan Günler İçin Ödenir.Kurum Yemek Veriyorsa Ödeme Yapılmaz.
Yakacak Yardımı 30,00 TL/AyAylık Maaşlarla Birlikte Ödenecek—————–
Direksiyon Primi2,00 TL /GünAylık Maaşlarla Birlikte ÖdenecekŞoför, operatör ve yardımcılarına fiilen çalışılan günler için ödenir
Bulaşıcı Hastalık ve

Risk Primi

2,00 TL /GünAylık Maaşlarla Birlikte ÖdenecekHastanelerin bulaşıcı hastalık riski taşıyan yerlerinde fiilen çalışan temizlik işçilerine fiilen çalışılan günler için ödenir
Silah Tazminatı 2,00 TL /GünAylık Maaşlarla Birlikte ÖdenecekGörevini ateşli silahlarla icra eden güvenlik görevlilerine, fiilen çalışılan günler için ödenir
Taşeron İşçi İken Kadroya Geçen İşçilere Yılda Bir Defa Ödenecek Olan  Sosyal Yardımlar:
Yardım TürüYardım TutarıÖdeme ZamanıAçıklama
Öğrenim Yardımıİlkokul için 100,00(yüz)TL.

Ortaokullar için 110,00(yüzon)TL.

Lise ve dengi okullar için 120,00(yüzyirmi)TL.

Yüksekokullar ve üniversite için (okulun normal eğitim süresi artı bir yıl süreyle sınırlı olmak üzere) 140,00(yüzkırk)TL.

tutarında öğrenim yardımı yapar.

Eylül Ayında İşçinin öğrenimdeki her çocuğu için belge ibraz etmek şartı ile yılda bir kez ödenir.Eğitim Yardımında Sayı sınırlaması bulunmamaktadır.
Bayram yardımı 75,00 /Yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarından Bir Hafta Önce ——————

Taşeron İşçi İken Kadroya Geçen İşçilere Olaya Bağlı  Olarak Ödenecek Sosyal Yardımlar Ve Diğer Sosyal Yardımlar:

 

Yardım TürüYardım TutarıÖdeme ZamanıAçıklama
Evlenme Yardımı140,00 TLİşçinin Evlenme Tarihinden Sonra —————
Hastalık Yardımı1.Hastalık nedeni ile iş göremezliğe uğrayan işçilerin 3 (üç) gün ve daha fazla istirahatli olmaları hâlinde Sosyal Güvenlik Kurumunca ödeme yapılmayan günlere ait ücretlerin tamamı ve eksik ödeme yapılan günlere ait ücretlerin bakiyesi işverence ödenir.

İşçinin hastalık nedeniyle işe devam edemediği veya raporlu olduğu sürelere ait yılda 5 defayı geçmemek üzere SGK tarafından ödenmeyen ilk 2 günün ücreti işveren tarafından ödenir.

2.İşçinin, işyerinin bulunduğu mahal veya başka bir mahale sevk suretiyle viziteye çıkması hâlinde, işyerinden ayrı kalacağı zamanlarda; işçiye istirahat verilmeksizin ayakta tedavisine lüzum görüldüğü taktirde geçirdiği süreler için işçi ücretli izinli sayılır.

Tabi Afet Yardımı1000,00 TLTabi afet zarar görüldüğü Zaman İşçilerin yangın, deprem, sel ve benzeri afetlerden zarar görmeleri halinde ödenir.
Ölüm Yardımıİşçilerin iş kazası sonucu ölümleri halinde yasal mirasçılarına 1.200,00(binikiyüz)TL tutarında normal ölümleri halinde ise 800,00(sekizyüz)TL tutarında ölüm yardımı yapılır

İşçinin eş, çocuklarının, anne ve babasının ölümleri halinde 300,00(üçyüz)TL tutarında ölüm yardım yapılır.

Ölüm Olayı vukuu bulduktan sonra ————
Askerlik Yardımı300,00 TL 

 

Muvazzaf askerlik hizmeti nedeni ile ayrılan işçiye ödenir————————

 

Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Benzer yazılar

4 Yorum

  1. metin mete

    İl Sağlık Müdürlüğünde kadrolu Memur olarak görev yapmaktayım.3 Çocuk babasıyım,çocuklar üzerime kayıtlı.Eşim ise taşeron işçi iken kadroya geçiş yaptı.Eğitim yardımını kim alabilir.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir