4 D li Güvenlikçiler 4 B Koruma Güvenlik Kadrosuna Geçince Ne Kadar Maaş Alır

4 D li Güvenlikçiler 4 B Koruma Güvenlik Kadrosuna Geçince Ne Kadar Maaş Alır

4 D li Güvenlikçiler 4 B Koruma Güvenlik Kadrosuna Geçince Ne Kadar Maaş Alır

Bu gün haber sitelerinde yer alan haberlere göre kamu kurumlarında taşeron işçi iken 4 D işçi kadrosuna geçen kişilerle daha önce kamu işçi statüsünde görev yapan kişilerin 4 B li olarak kamu kurumlarında koruma güvenlik kadrolarına geçirilecekleri yönünde paylaşımlar yapılmıştır.

İlgili paylaşımlardan sonra sitemize 4 B olmanın işçi olarak çalışanlara herhangi bir getirisinin olup olmadığı yönünde sorular gelmektedir.Bir kaç başlıkta ilgili soruları cevaplamaya çalışalım.

4 B Li Koruma Güvenlik Görevlilerinin Maaşları Ne Kadar Olur?

Kamu kurumlarında 4 b li olarak çalışan kişiler Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin esaslara göre görev yapmaktadırlar.İlgili esasların ekinde sözleşmeli çalıştırılacak  olan personeller sayılmış buna göre ilgili personellerin maaşları belirlenmiştir.Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esaslarda koruma güvenlik görevlisi kadrosu olmadığından ilgili kişilerin maaşlarının hesaplanmasına ilişkin veriler belli değildir.

Ancak sözleşmeli personeller olarak çalışanlardan en düşük maaş alanlar idari destek görevlisi kadrolarında çalışanlar olup ilgililerin 2019 ocak ayı maaşları  aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Net Maaş
Bekar Çalışan2.628.00 TL 
Evli Eşi Çalışmayan3.143,00 TL 
Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuk

(Not Çocuklar 72 aydan küçük)

3.332.00 TL 
Evli Eşi Çalışmayan 2 Çocuk

(Not Çocuklar 72 aydan büyük)

3.266,00 TL 

Not : Yapılan hesaplamalar lise mezunlarına göre yapılmıştır.

Koruma güvenlik görevlilerine ödenecek olan ücretler  infaz koruma memurlarına göre belirlenirse bekar koruma güvenlik görevlisi net olarak 3.054,00 TL maaş alacak, ilgili maaşlar zabıt katiplerine göre belirlense 2.790,00 TL maaş ödemesi alacaklardır.

4 D li işçi olarak çalışanlar 4 B li kadroya atanırlar sa ilgili personellere İlave tediye ödemesi yapılmayacaktır.

4 B li personeller memurlara yapılan maaş artışlarından ve enflasyon farkından faydalanmaktadırlar.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. MUHAMMET

    Önce kadro verildi şimdi geri alınıyor ne diyelim yazık.insanların geleceğiyle ekmeğiyle bu kadar uğraşılmaz nerde olursa olsun bütün pislikle canını ortaya koyarak görev yapan güvenliklere destek olacaklarına nasıl işten atarız hakkını nasıl gasp ederiz hesabı yapılıyor yazıklar olsun

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir