BUMKO 4/B’den 4/C’ye Geçenlerin Ek Ödemesi Hakkında Görüş Yayımladı

BUMKO 4/B’den 4/C’ye Geçenlerin Ek Ödemesi Hakkında Görüş Yayımladı
125×125

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Kontrol Genel Müdürlüğü, (BÜMKO) 23/05/2018 tarih ve 4280 sayılı ‘Ek Ödeme’ konulu yazısı ile 4/C (mülga) maddesi kapsamında görev yapan personelden, 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli statüye geçenlerin ek ödemesi hakkında görüş bildirdi.

Maliye Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatındaki Laboratuarlar ve Taşra Teşkilatında döner sermaye bütçesi olan kurum ve kuruluşlarda çalışan personele 209 sayılı Kanunun 5. maddesi hükümleri uyarınca ek ödeme yapılması gerektiğini belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın döner sermaye bütçesi olmayan kurumlarda çalışan personele ise; 2012/2665 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan ‘Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Karar’ gereğince ek ödemeden faydalanabileceği belirtildi.

Yani Sağlık Bakanlığı Merkez Laboratuarlarında ve Döner Sermaye bütçesi olan taşra teşkilatında görev yapan çalışan idari büro görevlisi ve idari destek görevlisi personel de 209 sayılı Kanun’un 5. Maddesi gereğince diğer personel gibi ek ödemeden faydalanacaktır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir