Kurum İçi Milli Emlak Uzmanlığı Sınavı İçin Aranan Şartlar Yasalaştı

Kurum İçi Milli Emlak Uzmanlığı Sınavı İçin Aranan Şartlar Yasalaştı

Maliye Bakanlığından ayrılıp Çevre ve Şehirlik Bakanlığına bağlanan Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelinin merakla beklediği yasal düzenleme Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yayımlanan maddeye göre, Milli Emlak Uzmanlığı sınavına katılmak için aşağıdaki şartların taşınması gerekmektedir.

-Personelin kadrosunun  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde bulunması ve sınav tarihi itibarıyla en az üç yıl görev yapması gerekmektedir. Daha önce görev yapıp kurumdan ayrılan personelin sınava katılma hakkı bulunmamaktadır.

-Uyarma ve kınama hariç son üç yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almaması gerekmektedir.

-Milli Emlak Uzmanı olabilmek için yaş ve öğrenim alanı şartları hariç mevzuatında öngörülen diğer şartları taşıması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan personel usul ve esasları Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan sınavı kazanmaları halinde Milli Emlak Uzmanı kadrolarına atanacak.

Sınav maddenin yayımı tarihinden itibaren beş yıl içinde iki defa yapılacak.

Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir