En Yüksek Devlet Memuru Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Oldu

En Yüksek Devlet Memuru Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Oldu
125×125

703 sayılı KHK ile yapılan düzenleme ile özellikle memurlara ödenen maaşlarda baz alınan en yüksek devlet memuru olarak baz alınan başbakanlık müsteşarı yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Oldu.Buna göre en yüksek devlet memuru maaşı olarak baz alınan başbakanlık müsteşarı maaşı yerine Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı maaşına göre hesaplama yapılacak.

EK MADDE 34- En yüksek Devlet memuru olan Cumhurbaşkanlığı idari işler Başkanı ile Cumhurbaşkanlığı idari işler Başkanlığı Başkan Yardımcıları ile daire başkaniarına; sırasıyla Başbakanlık Müsteşarına, bakanlık genel müdürlerine ve bakanlık daire başkaniarına mülga mevzuat hükümlerinde kadrolarına bağlı olarak öngörülmüş mali ve sosyal hak ve yardımlar kapsamındaki ödemeler aynı usul ve esaslar çerçevesinde yapılır. Bu ödemelerden vergi ve diğer kesintilere tabi olmayanlar bu maddeye göre de vergi ve diğer kesintilere tabi olmaz. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı ve Başkan yardımcıları ile daire başkanları, emeklilik hakları bakımından da sırasıyla Başbakanlık Müsteşarına, bakanlık genel müdürlerine ve bakanlık daire başkaniarına denk kabul edilir. İlgili mevzuatta mali ve sosyal hak ve yardımlar ile emeklilik hakları bakımından Başbakanlık Müsteşarına ve en yüksek Devlet memuruna yapılan atıflar Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanma yapılmış sayılır.

Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir