Radyasyon Anjiyografisinde Çalışanlar Döner Sermaye Ek Ödemesini Riskli Birim Katsayısı Üzerinden Almalı

Radyasyon Anjiyografisinde Çalışanlar Döner Sermaye Ek Ödemesini Riskli Birim Katsayısı Üzerinden Almalı
125×125

Danıştay 8.Dairesi bir sendikatarafından açılan dava sonrasında verdiği kararda radyasyon anjiografisinde çalışanlara döner sermaye ek ödemesinin riskli birim katsayısı üzerinden ödenmesini onadı.


Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Radyasyon Anjiografi Ünitesi Biriminde çalışan Hemşire ve Sağlık Teknikeri olarak görev yapan sendika üyesi personelin döner sermaye ek ödemelerinin riskli birim katsayısı üzerinden ödenmesi taleplerinin reddedilmesi  üzerine  dava açıldı.

Açılan davaların ilk derece mahkemesinde kazanılmasının ardından KTÜ Rektörlüğü Trabzon İdare Mahkemesinin çalışanlar lehine olan mahkeme kararına karşı Danıştay’a itirazda bulunmuştu. Danıştay Sekizinci Dairesi yapılan itirazı reddederek kararı onadı. Danıştay kararında  2547 sayılı yasada “ve benzeri sağlık hizmetlerinde çalışan personel için” denildiğine dikkat çekerek söz konusu Radyasyon Anjiografi Ünitesi Biriminin de bu kapsamda olduğunu belirtti.

Danıştay 8. Dairesi bu nedenle Trabzon İdare Mahkemesinin verdiği kararın hukuka uygun olduğuna hükmederek onanmasına karar verdi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir