TEİAŞ Mühendis,Biyolog,Memur 2018 Maaşları

TEİAŞ Mühendis,Biyolog,Memur 2018 Maaşları

TEİAŞ Mühendis,Biyolog,Memur 2018 Maaşları

TEİAŞ ÖSYM Başkanlığınca yapılacak olan atamalarda kurumlarına atanacak olan Mühendis,biyolog ve memurların ne kadar maaş alacağına ilişkin açıklama yaptı.Yapılan açıklamaya göre 2018 yılı TEİAŞ Mühendis,biyolog ve memur maaşları aşağıda gösterilmiştir.

Şirketimizde sözleşmeli personel, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK)

3/c bendine göre istihdam edilmektedir. Sözleşme ücretleri;

UNVANEK ÖDEME DAHİL NET MAAŞ (BAŞARI ÜCRETİ HARİÇ)
Mühendis5.140,61 TL
Mühendis (vardiyalı)5.307,41 TL
Biyolog4.503,35 TL
Memur3.953,25 TL
Not: Net maaşlar, %15 vergi diliminde ve bekar personele göre hesaplanmıştır.

Sözleşmeli Personelin sözleşme ücreti, temel ücret, başarı ücreti, kıdem ücreti ve varsa yabancı dil ücretinden oluşmakta olup, bu konuda 399 sayılı KHK’nin 26, 27, 28 ve 30. madde hükümleri uygulanmaktadır.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonucuna göre yabancı dil seviyeleri A olanlara temel ücretlerinin %10’u, B olanlara %5’i ve C olanlara %2’si oranında yabancı dil ödemesi yapılmaktadır.

Şirketimiz personelinin görev ve yer değişikliği işlemleri, Şirketimizin http://www.teias.gov.tr/ adresinden temin edilebilen Personel Yönetmeliği ve Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir.

Şirketimizde lojman imkanı bulunmakta olup; Lojman Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde değerlendirme yapılmaktadır.

Şirketimize ÖSYM’ce yerleştirilmesini müteakip, ataması yapılarak göreve başlayan personelin, Teşekkülümüz Personel Yönetmeliği gereğince atandıkları iş yerinde en az 2 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. çakma kadrolular (4/D)

    696 KHK İLE KADROYA GEÇEN 4/D Lİ SÜREKLİ İŞÇİLERE 2020 EKİM AYINA KADAR UYGULANAN YÜKSEK HAREM KURULU (YHK) KARARLARI HAKSIZLIKTIR.. KADRO ALAN İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE 2019 TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTİYORUZ.. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İKRAMİYESİ (30+30), DENGE ÖDENEĞİ VE ENFLASYON FARKI İSTİYORUZ !!! BİZLERDE ESKİ KAMU İŞÇİLERİ İLE AYNI HAKLARI İSTİYORUZ !!!

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir