4 C den 4 B ye Geçen Sözleşmeli Personelin Ek Ödeme Oranları

4 C den 4 B ye Geçen Sözleşmeli Personelin Ek Ödeme Oranları
125×125

Bilindiği üzere 2018/11587    Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar ile kamu kurumlarında 4 c li sözleşmeli olarak çalışmakta iken 4 b li sözleşmeli personel kadrolarına atanan personellere yapılacak olan ek ödeme oranları ilgili karara eklenen 18 sıra nolu satır ile belirlenmiştir.İlgili cetvelde yer alan oranlara göre 4 c kadroda çalışırken 4 b li kadroya atanan  idari büro görevlisi ve idari destek personellerine 20 puan üzerinden ek ödeme yapılması öngörülmüştür.Yine ilgili cetvelin 17 inci sırasında yer alan tabloya bakıldığında ise daha önce kamu kurumlarında 4 B li olarak çalışan destek personeli ve destek elemanlarının hizmet yıllarına ve öğretim durumlarına göre farklı ek ödeme oranlarından faydalandığı görülmektedir.

Yapılan düzenleme ile 4 C li kadrodan 4 B li kadroya geçen personellerin ek ödemelerinde kişilerin eğitim durumları ve hizmet süreleri dikkate alınmamış ve diğer destek personeli ve elemanlarından en az 50 puan en fazla 70 puan olmak üzere farklılık oluşturulmuştur.

17- Destek Personeli, Destek
Elemanı, Fiziki Destek Elemanı,
Kostümcü, Mübaşir, Mücellit,
Sedefkar, Vitray Ustası ile
Cetvelde yer almayan diğer
pozisyon unvanlarında
bulunanlar
Yüksek
öğrenim
görenler
a) 17 yıl ve daha fazla olanlar 90
b) 8 – 16 (dahil) yıl arasında olanlar 80
c) 0 – 7 (dahil) yıl arasında olanlar 70
Diğerleri
Diğerleri a) 25 yıl ve daha fazla olanlar 90
b) 16 – 24 (dahil) yıl arasında olanlar 80
c) 0 – 15 (dahil) yıl arasında olanlar 70
18- Anketör, İdari Büro
Görevlisi, İdari Destek
Görevlisi
Öğrenim ve hizmet yılı ayrımı olmaksızın  20 Puan 

 Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Benzer yazılar