MEB Müsteşarı Öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışmaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

MEB Müsteşarı Öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışmaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu
125×125

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin yıl sonunda yürütecekleri mesleki çalışma takvimi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkanlık seçimleri 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı için  yıl sonu çalışma takvimi yeniden belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in konu hakkında açıklasında;

“1. Değerli çalışma arkadaşlarım, Haziran 2018 döneminde öğretmenlerimizin yürütecekleri mesleki çalışmaların takvimini hem bayramlarını güzelce geçirebilmeleri hem de seçim sürecinde demokratik haklarını rahatça kullanabilmeleri açısından şu şekilde revize ettik:

2. Ögretmenlerimiz mesleki çalışmalarının ilk haftasını 9-13 Haziran tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda, ikinci haftasını 18-22 Haziran tarihleri arasında ise istedikleri il/ilçelerde başvurularını yaparak yürütecekler; 14 Haziran arefe günü ve 25-29 Haziran tarihleri arasında ise idari izinli sayılacaklardır.

Bu vesileyle Bütün çalışma arkadaşlarıma verimli bir mesleki çalışma dönemi diler , bu vesileyle emeklerinden dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir