Maliyedeki Kurum İçi Uzmanlık Uygulamasında Milli Emlak Personeli Mağdur Oldu

Maliyedeki Kurum İçi Uzmanlık Uygulamasında Milli Emlak Personeli Mağdur Oldu
125×125

 Daha önce Maliye Bakanlığında görev yapan ve şu anda ise  Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görev yapan Milli Emlak Genel Müdürlüğü personellerince  sitemize gönderilen yazıyı  sitemizde yayımlıyoruz.

Maliyedeki Kurum İçi Uzmanlık Uygulamasında Milli Emlak Personeli Mağdur Oldu

Mecliste görüşülmekte olan torba yasaya eklenen geçici madde ile Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığında çalışan memurlardan şartları tutanlar arasından yapılacak sınavla kurum içi defterdarlık uzmanı ve gelir uzmanı ataması yapılacak.

Yıllardır Milli Emlak Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığı çatısı altında faaliyet göstermiştir.Özellikle Hazineye ait taşınmazların kiralanması ,satılması ve tahsis işlemlerinin gerçekleştirilmesi olmak üzere 100 lerce kanun ve yönetmelikte tanımlanan çeşitli görevleride yerine getirmek zorunda kalan Milli Emlak Personelleri  yaklaşık bir sene önce Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlanmaları ile birlikte Kurum İçi Uzmanlık hakkından faydalanamayacaklar.

Daha önce Maliye Bakanı olarak görev yapan Naci AĞBAL tarafından verilmiş olan kurum içi uzmanlık sözü uzun bir süre geçmesine rağmen yerine getirilememişti.Eski maliye bakanınca verilen söz zamanında yerine getirilmiş olsaydı şu an çeşitli görevlerde bulunan Milli Emlak personelinin defterdarlık uzmanı olması da mümkün olabilecekti.

Bizler Milli Emlak Müdürlüğünde çalışan eski maliye bakanlığı personelleri olarak yıllardır sabırla beklediğimiz kurum içi uzmanlık sınavının milli emlak personeli içinde düzenlenmesini talep ediyoruz.

Bu mübarek Ramazan ayında bile oruçlu olarak dağ, taş, sıcak, yılan, çıyan demeden araziye çıkarak görevini yapmaya; satış, kiralama, irtifak, ecrimisil vb. gelirlerle devlete kaynak yaratmaya çalışırken, sözü verilen ve yıllardır beklediği Kurum İçi Uzmanlık Sınavı için sadece 10 ay önce bakanlığının değişmesi sonucu kapsam dışında bırakılması, Milli Emlak Çalışanlarında büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşatmıştır.

Bu durum, ilgili kanun teklifinin gerekçesinde belirtilen “Çalışma Barışının Bozulması” na daha fazla olumsuz katkı yapacaktır.

Talebimiz; torba kanunun tüm maddeleri görüşülüp yasalaşmadan, Milli Emlak Personelinin de Kurum İçi Uzmanlık Sınavı hakkında yararlandırılması için kanuna eklenmesidir

                                                                                                 Milli Emlak Genel Müdürlüğü Personelleri 

 

Maliyedeki Kurum İçi Uzmanlığın Memurlara Getirisi Ne Olacak

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir