Kar Tatili Olan İller

Kar Tatili Olan İller
125×125

09 Ocak 2018’de okulların tatil olduğu iller hangisi? Yarın okullar tatil mi?


Ülke genelinde yoğun bir kar yağışı yaşanmakta. Kar yağışının yoğun olduğu günlerde ise öğreciler, öğretmenler ve öğrenci velileri okulların tatil olup olmadığını merak ederler. 9 Ocak 2019 tarihinde kaç ilde okullar tatil edildi?

Ankara, İstanbul, Konya, Kayseri, Yozgat, Van, Malatya, Erzurum, Bursa, Kırıkkale, Diyarbakır’da okullar tatil edildi mi?

9 Ocak 2019 tarihinde yoğun kar yağışı sebebiyle okulların tatil olduğu iller aşağıda yer almaktadır. İllerden kar tatili haberi geldikçe gerekli güncelleme yapılacaktır.

ADIYAMAN

Sincik ve Gölbaşı İlçelerinde 9 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Sincik Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama;

“İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı sebebiyle bütün okullarımızda eğitim-öğretime 09.01.2019 çarşamba günü ara verilmiştir.”

Gölbaşı Meb internet sitesinde yapılan açıklama;

“Elverişsiz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak 2019 Çarşamba günü ilçemize bağlı tüm okullar Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 1 gün süre ile tatil edilmiştir.”

AMASYA

Amasya ili genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi

Amasya Valiliği internet sitesinde yer alan açıklama;

“İl merkezi ve ilçelerimizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve gece saatlerinde sıcaklık -10’lara düşeceğinden buzlanma ve don olayı görüleceği;

Bu durumun ulaşımı olumsuz yönde etkileyeceği, bu nedenle 9 Ocak 2019 Çarşamba günü il geneli tüm okullarımızda (örgün, yaygın, özel öğretim ve kreşler dahil) il hıfzıssıhha kararı ile eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engeli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BİNGÖL
 
Bingöl il merkezi ve tüm ilçelerde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.
 
Bingöl Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklama;
“Yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve tüm ilçelerde eğitime 09.01.2019 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmiştir. Kamudaki engelli ve hamile çalışanlar da idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

BİTLİS

Bitlis merkez ve bağlı köylerde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Bitlis Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde, 9 Ocak Çarşamba günü eğitime (1) gün süre ile ara verilmiştir.

Öte yandan Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 9 Ocak Çarşamba günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.”
 
 Tatvan ilçesinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

ÇANAKKALE
 
Yenice Kaymakamlığından yapılan duyuruya göre 9 Ocak’ta okullar tatil edildi.
 
Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklama;
 
“Devam etmekte olan Kar yağışı sebebiyle ilçe Hıfzısıhha Kurulu kararı ile 09-01-2019 Çarşamba günü de bir gün süreyle İlçe İlk ve Orta Dereceli okullarımız bir gün süreyle tatil edilmiştir.”

ÇORUM

Çorum ili Sungurlu ilçesinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklama;

“Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Sungurlu ilçemizde temel ve orta öğretim okullarımız 09.01.2019 çarşamba günü tatil edilmiştir . Öğrencilerimizin bugünü kitap okuyarak geçirmelerini diliyoruz. Not: Kitap okuma bilgilerini bana gönderenlere kitap hediye edeceğim”

DÜZCE

Düzce il genelinde okullar 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Valiliğin sosyal medya hesabında yer alan açıklama;
 
“Meteorolojik verilere göre gün boyu süren yoğun kar yağışı ve geç saatlerde oluşması muhtemel buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 09 Ocak 2019 Çarşamba günü Düzce genelinde okullarımızda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.”

ELAZIĞ

Elazığ il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

 ERZURUM

Erzurum il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları  nedeniyle 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Erzurum genelinde okul öncesi, İlköğretim, Liseler ve Özel Eğitim ve Öğretim kurumları  1 (bir) gün süreyle tatil edilmiştir.

Kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile Hamile Bayanlar  1 (bir) gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.”

ISPARTA

Isparta il merkezi ve merkez köylerde 09 Ocak’ta tatil edildi.

Isparta Valililiğinin internet sitesinde yer alan açıklama;

“İlimizde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen aşırı soğuğa bağlı yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ihtimalinden dolayı öğrencilerimiz adına her hangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il merkezi ve merkez köylerimizde eğitim-öğretime 09 Ocak 2019 günü bir gün ara verilmiştir.”

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş İli Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

KARAMAN

Karaman il merkezi ve merkez köylerde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Karaman Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklama;

“İlimizde bu gece ve yarın için kar yağışıyla birlikte kuvvetli buzlanma ve don beklendiğinden Karaman merkez ve merkeze bağlı köylerimizde 09.01.2019 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar, 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

Ayrıca aynı tarihte, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelliler, hamileler, harp malulü ve gaziler de idari izinli sayılacaklardır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KARS

Kars il merkezi ve merkeze bağlı köylerde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi

Kars Valililiği internet sitesinde yer alan açıklama;

“İlimizde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen aşırı soğuğa bağlı yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ihtimalinden dolayı öğrencilerimiz adına her hangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için il merkezi ve merkez köylerimizde eğitim-öğretime 09 Ocak 2019 günü bir gün ara verilmiştir. “

KAYSERİ

Kayseri İli Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ve Yahyalı ilçelerinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

 
Kayseri Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklama;
“Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde 08 Ocak 2019 Salı günü yoğun kar yağışı nedeniyle Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçelerimizde eğitim ve öğretime yarım (bugün öğleden sonra) gün süreyle ara verilmiştir. Diğer ilçelerimizde Kaymakamlıklarımızca gerekli değerlendirmeler yapılacaktır.

NEVŞEHİR

Nevşehir il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Son meteorolojik verilere göre yoğun kar yağışının gece boyunca devam edebileceği ve aşırı buzlanma oluşabileceği nedeniyle 09/01/2019 Çarşamba günü İl Genelinde Eğitim Öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir. Ayrıca hamile ve engelli personel bir gün idari izinli sayılacaktır. Trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın kış şartlarının gerektirdiği tedbirleri almaları büyük önem arz etmektedir.”

NİĞDE

Niğde il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Niğde Valiliğinin sosyal medya hesabında yer alan açıklama;

“Kar yağışının devam etmesi ve buzlanma beklentisi nedeniyle ilimiz Niğde Merkez, ilçe, köy ve kasabalarda 9 Ocak 2019 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, hamile ve engelli personelimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır.”

MUŞ

Muş il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle; ayrıca eğimi fazla olan bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde;

İl İdaresi Kanunu çerçevesinde 9 Ocak Çarşamba günü tüm il genelinde (Merkez ilçe, tüm ilçeler ve bağlı köyleriyle birlikte) eğitime (1) gün süre ile ara verilmesine Valiliğimce karar verilmiştir.
Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 09 Ocak 2019 Çarşamba günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
SİVAS
Sivas il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.
Sivas Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklama;

Kamuoyuna Duyuru
Sivas Meteoroloji Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda 09.01.2019 Çarşamba gün boyu aralıklarla kar yağışı, kuvvetli buzlanma – don olayı ve şiddetli rüzgâr beklendiğinden öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için;

İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 09.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 09.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

TOKAT

Tokat il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Tokat Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Yoğun kar yağışı nedeniyle, İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 09.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.
 
Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 09.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YOZGAT

Yozgat il genelinde 09 Ocak’ta okullar tatil edildi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklama;

“Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle, 09.01.2019 Çarşamba günü, ilimiz genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında bir (1) gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, hamile ve engelli kamu personelleri de aynı tarihte bir (1) gün idari izinli sayılacaktır.   “

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir