Hizmetli Kadrosuna Atanan Şehit ve Gazi Yakınları Hakkında Genelge

Hizmetli Kadrosuna Atanan Şehit ve Gazi Yakınları Hakkında Genelge
125×125

Kamu kurum ve kuruluşlarında hizmetli kadrolarında istihdam edilen şehit ve gazi yakınlarının büro işlerinde görevlendirilmesi için genelge yayımlandı.

Başbakanlıktan:

Konu : Hizmetli Unvanlı Şehit ve Gazi Yakınları

GENELGE

2018/4

Malumları olduğu üzere terörle mücadelede canım ve kanım feda ederek bu topraklan vatan yapan şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınları, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 İnci maddesi kapsamında kamu idarelerinde istihdam, edilmekte olup, özellikle Hükümetlerimiz döneminde bir Devlet politikası olarak 3713 sayılı Kanundan doğan hak sahipliğinin kapsamının genişletilmesiyle birlikte daha fazla sayıda şehit yakım, gazi ve gazi yakınımız kamuda istihdam hakkına kavuşmuştur. Bu haktan yararlanarak kamu kuramlarımızda istihdam edilmeye başlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en uygun çalışma koşullarının sağlanması Hükümet olarak her zaman gözettiğimiz önceliğimiz ve vefa borcumuzdur.

Bu çerçevede kamu idarelerince, öğrenim durumlan sebebiyle mevzuat gereği hizmetli kadrolarına atanmış şehit ve gazi yakınlarının büro hizmetlerinde görevlendirilmesi hususuna azami özen gösterilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir