Cumhurbaşkanından Sağlıkçılara Yıpranma Payı Müjdesi

Cumhurbaşkanından Sağlıkçılara Yıpranma Payı Müjdesi
125×125

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Türkiye, her atılımı gibi, sağlık konusundaki katettiği mesafeyi de, kendisiyle birlikte tüm dostlarının, tüm insanlığın hizmetine sunuyor. Uluslararası camiadan ülkemize ciddi denilebilecek oranda hasta alabiliyoruz, bu noktaya geldik. Bugün Türkiye, dünyanın en önemli uluslararası sağlık hizmetleri merkezlerinden biri hâline gelmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa katılarak bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen hekimlere ve sağlık camiasından katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarının eşrefi mahlûkat, yani yaratılmışların en şereflisi olan insana verilebilecek en güzel hizmeti ifa ettiklerini söyleyerek Tıp Bayramını tebrik etti.

“SAĞLIKÇILARIN YIPRANMA PAYI İLE İLGİLİ DÜZENLENME HÜKÛMET PROGRAMI İÇİNDE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik gelişmeleri paylaştı. Tüm sağlıkçıların yıpranma payı ile ilgili düzenlenmenin hükûmet programı içinde olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikle ilgili sorunların da bu paket içinde halli hususunu hükûmetin masaya yatırdığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı: “Kanuni ne diyor: ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’ Asırlar önce işte ecdadımız Kanuni Sultan Süleyman, bakın bir sağlıklı nefes için koskoca bir Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’yi feda edebiliyor, bir sağlıklı nefes için. Onun için bu alana yatırım hiçbir şeye benzemez, çok önemli, karşınızda insan var. Onun için sağlıklı insan, ne yapılması gerekiyorsa bunu yapmamız lazım. Fiziki mekânlardan iç donanımlarına varıncaya kadar, ama hepsinden öte sizler gibi orayı güçlü kılacak insanlara ihtiyacımız var. İnşallah bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak hedeflerimize ulaşacağız.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir