Cumhurbaşkanı’ndan 500 ve Üzeri Sigortalı Çalıştıran İş Yerlerine Sevindirici Açıklama

Cumhurbaşkanı’ndan 500 ve Üzeri Sigortalı Çalıştıran İş Yerlerine Sevindirici Açıklama
125×125

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “PKK-PYD’nin DEAŞ’la mücadelesi koca bir yalandan ibarettir. Bu iki örgüt arasındaki kavga, ilke değil, çıkar kavgasıdır. DEAŞ gidip PKK-PYD geldiğinde, masum insanlar açısından, araçların ve binaların üzerindeki paçavralar dışında, değişen hiçbir şey olmamaktadır. Türkiye’nin bu iki örgütü birlikte hedef alması, etnik veya dini bir husumetten değil, tam tersine teröristlere karşı izlediği politikadan kaynaklanmaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“AK PARTİ İKTİDARLARININ EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ, SOSYAL DEVLET OLMANIN TÜM GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMESİDİR”

“Son grup toplantısında milletimize, asgari ücrette beklentilerin üzerinde zam ile birlikte, istihdam teşvikleri, asgari ücret destekleri, elektrik ve doğal gazda indirim müjdeleri vermiştik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, her yeni gösterge ve gelişmenin, ağustos ayında Türkiye’yi hedef alan finansal saldırıların etkisinin yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığını gösterdiğini ifade etti.

Bir taraftan, tüm göstergelerde pozitif gelişmeler sağlarken, diğer taraftan her güzel gelişmeyi milletle müjde olarak yansıtacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu anlayışla hazırladığımız bir dizi müjdeyi daha, buradan milletimizle paylaşmak istiyorum. 16 yıllık AK Parti iktidarlarının en büyük özelliği, sosyal devlet olmanın tüm gereklerini yerine getirmesidir. Bugün de çok önemli bir sosyal devlet adımı atıyoruz.  Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimlerini devlet olarak üstleniyoruz. Bir diğer önemli müjdemiz, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımızadır. Ziraat Bankası aracılığıyla, ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkbank, esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Aldığımız tedbirlerle başlayan dengelenme sürecinin etkisini esnafımıza süratle yansıtmak için, bu tutarın 10 milyar liralık kısmını, ilk çeyrekte kullandırma kararı aldık. Bu uygulamanın detayları yarın Halkbank tarafından kamuoyuyla paylaşılacak. Son olarak, iş dünyamıza bir müjde daha veriyoruz. Sigorta Prim Teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan desteği 5 puana çıkarıyoruz. 500 altı sigortalı çalıştıran yerler için ise 5 puan uygulaması aynen devam ediyor.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir