Cumhurbaşkanı, Atamaların 10-15 Gün İçinde Tamamlanacağını Söyledi

Cumhurbaşkanı, Atamaların 10-15 Gün İçinde Tamamlanacağını Söyledi
125×125

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) Zirvesi için Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine gitti. Johannesburg’a hareketinden önce Esenboğa Havalimanında bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretine ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ATANMIŞ OLAN TEKRAR GÖREVDEN ALINABİLİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemiyle birlikte çeşitli atamaları zaman zaman peyderpey görüyoruz. Son olarak bugün de iki yeni ihdas edilen başkanlığa atama yapıldı. Bir yandan da kurul ve ofisler merak ediliyor. Bu konudaki çalışmayı tamamladınız mı, bu isimleri ne zaman kamuoyuyla paylaşacaksınız?’ Sorusuna verdiği cevapta Güney Afrika ve Zambiya ziyaretlerine gidiş ve dönüşte bu konuyu çalışmaya devam edeceklerini; yapılanmanın 10-15 gün içerisinde tamamlanabileceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları ekledi: “Bir de, tabii bu işin bu sistemde nihai noktası yoktur, her an her şey olabilir, bunu bilmeniz lazım. Atanmış olan da tekrar görevden alınabilir. Çünkü biz burada başarıyı bir defa öncelikli olarak öne alıyoruz. Çünkü başarılı olmaya mahkûmuz. Başarısızlık bu sistemde bizim kitabımızda yer almıyor, başarılı olacağız, işin olmazsa olmazı bu.”

Basın toplantısının ardından Güney Afrika’ya hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Valisi Ercan Topaca ve diğer ilgililer tarafından uğurlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Güney Afrika ve Zambiya ziyaretlerinde; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de eşlik ediyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir