Bir Müjde de Güvenlik Korucularına

125×125

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Erzurum mitinginde yaptığı konuşmada, “Türkiye her alanda büyür ve gelişirken kendisine de yatırım yapanlara da kazandırmış bir ülkedir. Yatırımcıları ürkütmek, korkutmak için olmadık yollara başvuruyorlar, olmadık yalanlar uyduruyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Erzurum mitingine katıldı. İstasyon Meydanında gerçekleşen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELE EDEN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZ”

Bölücü terör örgütü teröristlerinin bir dönem Erzurum’a musallat olduğunu; ancak dadaşların buna izin vermediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, terörle mücadelede Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlamasından sonra Afrin bölgesinde 4475, Kuzey Irak’ta 414, yurt içinde 398 teröristin etkisiz hâle getirildiği bilgisini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin ve milletimizin esenliği, güvenliği, huzuru, geleceği için gece-gündüz çalışan, canları pahasına bir mücadele ortaya koyan güvenlik güçlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır, Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

Askerlerin ve pek çok kamu görevlisinin sahip olduğu, emeklilikte 3600 ek gösterge imkânını polislere, öğretmenlere, hemşerilere ve din görevlilerine de sağlayacaklarını ve bunu seçim beyannamesinde açıkladıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlanan imkânlarda güvenlik korucularının da unutulmadığını, geçen yıl tamamı sigortalı hâle getirilen ve maaşları asgari ücret üzerine çıkarılan korucuların maaşlarında da iyileştirme yapılacağını sözlerine ekledi.

Ücretlerinde yapılacak iyileştirme ise 135 lira olacak.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir