Başbakanlık’tan Sandık Kurullarında Görevlendirilen Personele Yıllık İzin Uyarısı

Başbakanlık’tan Sandık Kurullarında Görevlendirilen Personele Yıllık İzin Uyarısı
125×125

Başbakanlık sandık kurullarında görevlendirilen kamu görevlilerine genelge yayımladı. Genelge’de seçimlerin ikinci tura kalabileceği belirtilerek sandık kurullarında görevlendirilen personelin yıllık izin planlaması yaparken bu hususu dikkate almaları gerektiği bildirildi.

Başbakanlıktan:

Konu : Sandık Kurullarında Görevlendirilen Kamu Görevlileri

GENELGE

2018/9

Ttirkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 20/04/2018 tarihli ve 1183 sayılı kararı gereğince; 24 Haziran 2018 Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci dönem milletvekili genel seçimleri ile ilk oylamada geçerli oyların salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde ikinci oylaması 8 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun uyarınca kamu görevlilerinin sandık kurullarında görevlendirilmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda; seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izinlerinin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınması zorunlu olup bu hususta il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirler ivedilikle alınacaktır.

Bu itibarla; seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde yerine getirilebilmesi, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, sandık kurullarında görevlendirilen kamu görevlilerinin, görevli oldukları sürelerde, görev yaptıkları yerlerde bulunmalarının sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir