Bakan Selçuk’tan Toplu Sözleşme Açıklaması

Bakan Selçuk’tan Toplu Sözleşme Açıklaması

Bakan Selçuk: “Uzlaşı ve Ortak Anlayışla Bu Süreci Tamamlayacağımıza İnanıyoruz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur ile memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında MEMUR-SEN heyeti ile bir araya geldi.

Zehra Zümrüt Selçuk Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada kamu görevlileri toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili olarak “Uzlaşı ve ortak anlayışla bu süreci tamamlayacağımıza inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Sosyal diyalog ve istişareye büyük önem verdiğini belirten Bakan Selçuk, memur sendikalarının bakanlığın en önemli paydaşlarından biri olduğunu ifade ederek, “Zaman zaman bir araya geliyor, sorunları çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

Toplu sözleşme hakkının 2010 Anayasa Referandumu ile verildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, “2012’den bu yana 4 toplu sözleşme gerçekleştirdik.  Bu sene bu da 5.  sözleşmemiz olacak. Vermiş olduğunuz teklifi biz de kamu heyeti olarak değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Sözleşme kapsamında MEMUR-SEN ile 1 Ağustos 2019 tarihinde yeniden bir araya geleceklerini bildiren Zehra Zümrüt Selçuk, “Varacağımız noktanın herkes için makul bir sonuç olacağını umuyorum. Sözleşmenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu. MEMUR-SEN ve bağlı hizmet kolları başkanları ayrı ayrı tekliflerini Bakan Selçuk’a sundu.

Toplantıya, Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın ve hizmet kollarından yetkili sendika başkanları katıldı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir