Adalet Bakanlığı’ndan Mübaşirlerle İlgili Açıklama

Adalet Bakanlığı’ndan Mübaşirlerle İlgili Açıklama
125×125

Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü’nün Türk Büro- Sen Genel Merkezine gönderdiği yazıda mübaşirlerin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Mübaşirler dışındaki yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan diğer personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesine ilişkin herhangi bir çalışma yapılmadığı da bildirildi.

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

Kanunlar Genel Müdürlüğü

Sayı : 94580662-2018-622.01-98-E. 157/2466                  18.05.2018

Konu : Genel İdari Hizmetler Sınıfına Geçiş

TÜRK BÜRO-SEN GENEL MERKEZİNE

(Erzurum Mahallesi, Talatpaşa Bulvarı, No: 160 Cebeci/ANKARA)

Posta yoluyla Bakanlığımıza gönderilen ve ilgisi nedeniyle Genel Müdürlüğümüze iletilen, mübaşirler ile yardımcı hizmetler sınıfına dahil diğer personellerin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi talebini içeren, 02/05/2018 tarihli ve TBSGM.2018.05/267 sayılı yazı incelenmiştir.

Söz konusu yazıda belirtilen taleplerden, mübaşirlerin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesine ilişkin olarak Bakanlığımız bünyesinde yürütülen çalışmalar devam etmektedir. Mübaşirler dışında kalan yardımcı hizmetler sınıfına dahil diğer personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesine ilişkin ise bir çalışma bulunmamaktadır.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir