6 Temmuz 2019 Tarihli Atama Kararları

6 Temmuz 2019 Tarihli Atama Kararları

ATAMA KARARLARI

Sayı : 30823

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/159

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (Guvemörü) Murat ÇETİNKAYA, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmış ve bu suretle boşalan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına (Guvemörlüğüne), 1211 sayılı Kanunun 25 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince aynı yer Başkan (Guvemör) Yardımcısı Murat UYSAL atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/160

Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Metin EKER atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/161

Strateji ve Bütçe Başkanlığı İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ertan TOSUN atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/162

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcıları Zehra Gülşah ARABACIOGLU, Talip DÖNMEZ, Tevfık Mustafa TUNA, Abdullah YILDIZ, Zeynep AKYÜREK ORMAN, Uğur MAVİ ve Vehbi Cankat GÜNEŞ 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/163

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcıları Ahmet Altan AKBAŞ, Beste DESTİCİOGLU, Merve DEMİRCİ ve Yasemin SAKARYA 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/164

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan îş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren îş Müfettiş Yardımcıları Ali GÜL, Fatih ÖRNEK, Lokman ATİK ve Tuğba YİĞİT YILMAZ 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/165

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcıları Ayşe İdil PEŞ AN, Bekir KAYRAN, Ceyda DEMİRER, Çağla ÖKSÜZ, Emrah BOYACIOĞLU, Emre ALHAYIROĞLU, Ender KOCA, Fatih AYDIN, Fatih KİRİT, Gökhan DÜRÜMLÜ, Halil İbrahim KOCAER, Mustafa ŞENTÜRK, Oğuz AYDIN, Pelin Pınar KOÇAK, Sadık SEZER, Selçuk AYTEMİR, Serhan GÜNER, Serhan ŞUVAK ve Sezai TÜREOĞLU 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/166

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcıları Ali SEZER, Aydın BİNİCİ, Bertan Başar ERKEKSOY, Mehmet Selim ÖZCAN, Okan DUMAN, Şeyhmus Kadir KANBEROĞLU ve Volkan HULUZ 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/167

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcıları Ali Emrecan ALGIN, Ayşe ÖZTEN BUDAK, Aytaç ERGİL ÖZEN, Elvan GÜLÇİÇEK DEMİREL, Fatih ÖZKUL, Gürkan TEKER, İlker Can SAYIM, Mehmet KÖSELER, Mehmet Sait ERZİNCAN, Murat ER, Onur TÜRKER, Ömer Faruk BOSTAN, Sedat AVCI ve Serhat AKPINAR 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/168

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Pelin TONKA 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/169

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat CANSIZ görevden alınmış ve aynı yer Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Şeref KALAYCI atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/170

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Teftiş Kurulu Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet TUNTAŞ atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/171

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Murat TOKAT, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/172

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Cevat GENÇ atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/173

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Müfettişler Hasanhüseyin KINIKLIOĞLU, Nuran ALTUNEL, İnanç ÖZÇAKMAK, Özgür SEMİZ, Sibel ÇİL, Mehmet KARAMAN, Ertuğrul DEDE, Sedat ERGÜVEN, Aydın Saffet ÖZKAN, Murat ARSLAN, Ömer Faruk GÖLBAŞI ve Özcan İZGİ atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/174

Milli Savunma Bakanlığında, ekli listede yer alan kişiler hizalarında belirtilen görevlere 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

S.NORÜTBESİADI SOYADISİCİL NO.BULUNDUĞU GÖREVATANDIĞI GÖREV
1UlşAlb.Ümit Şükrü ÜNLÜ1937-13K.K.LOJ HİZ.D BŞK. BŞK (D.BŞK.)ANKARAMSB LOJİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL MÜDÜR YARDIMCISIANKARA
2Topçu Alb.Mustafa AYDIN1986-9639 UNCU MKNZ.P.TÜM KUR.BŞK.BŞK (KUR BŞK.)KKTCMSB TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI (MÜFETTİŞ)ANKARA
3Ulş.AlbAhat GÜMÛŞTEKİN1991-ASB.43’ÜNCÜ

OR.KUR.BŞK.İD KUR.YBŞK.LOJ.BŞK.BŞK.(LOJ.BŞK.)

ERZİNCANMSB TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI (MÜFETTİŞ)ANKARA
4PerAlb.Mustafa TETİK1987-36BURSA ASAL BLG.BŞK.BŞK. (BŞK.)BURSAMSB TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI (MÜFETTİŞ)ANKARA
5Mu AlbHalil İbrahim BÜYÜKBAŞ1989-ASB.5TSK İSTH.OKL.KUR.BŞK.MEBS Ş (Ş.MD)ANKARAMSB MUHABERE VE BİLGİ SİSTEM DAİRESİ BAŞKANIANKARA
6Öğ.Alb.İsmail ERSÖZLÜ1991-1MSB ATM. VE KOOR.D.BŞKATM. VE TERFİİ İŞL. Ş.MD. (Ş.MD.)ZMSB EĞT..ÖĞT. VE MSLK. GELİŞİM D.BŞK.D.BŞK.(D.BŞK.) (GÖREVLENDİRME)ANKARAMSB TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI (MÜFETTİŞ)ANKARA
7Hv.Trf.Alb.Murat CAN1986-H-121HV.EĞT.K.LIĞI DEĞ. VE DENT.BŞK.LIĞI DEĞ.VE DENT.BŞK.GÜZELYALI/İZMİRMSB TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI (MÜFETTİŞ)ANKARA
8İsAlb.Yıldırım ÖZERKAN1986-3K.K.DENT VE DEĞ.BŞK.3 NUH DENT.GR. (İS.ÜYESİ)AN’KARAMİLLİ MAYIN FAALİYET MERKEZİ DAİRESİ BAŞKANIANKARA

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/175

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bilal DÜRDALI, Ersan ASLAN ve Sıtkı VARLI atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/176

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mustafa ERDOĞAN atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/177

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Dilşad AKAL, Duygu ÇELGİN, Halil Berker KANMAZ, Sercan PEŞAN ve Turgut AKTÜRK atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/178

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Müfettişliklere, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcıları Gözde GELEN MERMER, Hazal İrem GÖGÜŞ GÜLSER, Melike BAŞ, Muhammet SAĞLAM, Ömer Rüştü BOZDAĞ, Semiha KOÇAK GÜLHAN ve Yusuf GÜLHAN 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/179

Tarım ve Orman Bakanlığı I. Bölge Müdürü Osman DEMİREL, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/180

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Eyyüp B ALT AŞ 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/181

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hasan Hüseyin AYDEMİR atanmıştır.

Karar: 2019/182

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Müfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fatih MASATLI atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/183

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Olcay ÖZGÜRCE görevden alınmış ve bu suretle boşalan Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mustafa BANKAOGLU atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/184

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan VURAL görevden alınmış ve bu suretle boşalan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Durmuş ÜNÜ VAR atanmıştır.

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2019/185

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Necdet SÜMBÜL atanmıştır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir