3600 Ek Gösterge Artışı Emekli Olmuş Polis ve Hemşireleri de Sevindirecek

3600 Ek Gösterge Artışı Emekli Olmuş Polis ve Hemşireleri de Sevindirecek
125×125

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre polis,hemşire,din görevlileri ile idarecilerin ek göstergesinin 3600 e çıkarılmasına karar verildi.Yapılan olan ek gösterge artışı fiilen çalışan ve ileriki yıllarda emekli olacak kişilerin emekli maaşlarında ve emekli ikramiyelerinde bariz bir artışa neden olacaktır.Ek gösterge artışı yapılacak olan polis,hemşire,din görevlisi ve idareci kadrolarından daha önce emekli olmuş olan kişilerde  bu düzenlemeden faydalanabileceklerdir.

5510 sayılı Kanunun Geçici 4 üncü maddesinde  “5434 sayılı Kanuna göre ödenen aylıklar ile bu madde kapsamında bağlanacak aylıklar, memur maaş katsayılarındaki artışlara göre yükseltilir. Ayrıca 5434 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra barem, teşkilat, kadro ve sair kanunlar ile aynı rütbe, kadro ve sair kanunlarda yapılacak değişiklikler sonucunda aylık tutarlarında meydana gelecek yükselmeler, aynı rütbe, kadro unvanı ve dereceden bağlanmış bulunan emeklilik, malullük ve vazife malullük aylıkları ile dul ve yetim aylıkları hakkında da uygulanır. “ hükmü yer almaktadır.

İlgili hükme göre daha önce emekli olmuş olan polis,hemşire,din görevlisi ve idarecelerin ek gösterge artışından sonra maaşlarına zam gelecektir.

Benzer yazılar

13 Yorum

  1. leventk

    amaçları ne bunların, zaten din görevlileri hariç diğer 3 meslek gurubu , genel hizmet memurlarından daha fazla maaş alıyorlardı , birde bu uygulama ile maaşlarını daha da yükseltmenin amacı nedir, seçimde bu haksızlığınızın, memur hakkına girmenizin , ayrımcılığınızın karşılığını alacaksınız…

    Yanıt
  2. Cihanbey

    Suan emekli olan birinin aylığına ek göstergenin etkisi olacağı yazılmaktadır. Peki böyle bir durumda ikramiyeden de fayfalandirilacakmi .. yoksa sadece şuan ayrılan emeklinin maaşındaki etki edecek

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir